27-10-2006

Rekolekcje Stowarzyszenia “Diakonia” i RWDD - ks. Piotr Główka

Po wstępnych ustaleniach wiemy już że rekolekcje Stowarzyszenia "Diakonia" i DWDD listopadowe poprowadzi z Diakonią Formacji Diakonii KSIĄDZ GRZEGORZ ZAGÓROWSKI. Jest naszą wielką radością to że Pan Bóg tak to ułożył, że bedzie on miał wtedy akurat czas dla nas. Prawdopodobny temat (ustalimy ostatecznie w niedzielę) to "Słuchaj Izraelu"(Pwt.6,4)"Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego."(J.15,15)

Rozpoczniemy w piątek 10 listopada o godz. 20.00 (kto będzie chciał - może przyjechać już na 19.00 na kolacje), a zakończymy w niedzielę 12 listopada o godz. 14.00. W czasie tych rekolekcji spotkamy się w sobotę 11.11 z pozostałymi ludźmi aktywnie służącymi w diakoniach naszej diecezji, którzy będą w Choszczówce uczestniczyć w kolejnym Dniu Wspólnoty Diakonii. Koszt rekolekcji - jak w zeszłym roku - 60zl; opłata za dzieci jest dobrowolna. Oczywiście, jak co roku jest możliwość dofinansowania tej kwoty - nie chcę, aby względy finansowe były przeszkodą w uczestnictwie w naszym spotkaniu. Bardzo proszę o potwierdzenie obecności lub nieobecności na rekolekcjach u Ani Bieńkowskiej pod nr telefonu 506 611 324

Statut "Diakonii" mówi: Rozdział IV. CZŁONKOWIE DIAKONII § 27
1. Członkami DIAKONII mogą stać się osoby spełniające następujące warunki:
a) odbycie formacji podstawowej Ruchu Światło-Życie według programów ustalonych dla ich stanu i powołania,
b) uczestnictwo w życiu i pracy wspólnoty Ruchu Światło-Życie,
c) członkostwo w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka,
d) ukończone 18 lat.

Podkreślam tu punkt "b) uczestnictwo w życiu i pracy wspólnoty Ruchu Światło-Życie,". Dlatego - żeby nie mnożyć spotkań tym, którzy są zaangażowani w pracę diecezjalnych wspólnot diakonijnych - łączymy rekolekcje stowarzyszenia z Dniem Wspólnoty Diakonii, który jest pomyślany także jako dzień skupienia. Ci, którzy nie są w Stowarzyszeniu a pracują w diakoniach będą uczestniczyć w konferencji i Eucharystii od godz.9 w sobotę. O godzinie 15.00 rozpoczną się zwykłe spotkania poszczególnych diakonii, za przebieg których odpowiadać będą moderatorzy poszczególnych diakonii. Będą one trwać do nieszporów o godz.17.30. Zależy mi bardzo na tym by przez te spotkania wytworzyć wspólnotę dla ludzi zaangażowanych w życie diakonijne w Ruchu. Jeśli ktoś jest w Stowarzyszeniu, a nie jest jeszcze w żadnej diakonii - będzie to dla niego świetna okazja zapoznania się z praca którejś z nich - dołączy się do spotkania wybranej przez siebie diakonii i zobaczy czy pasuje mu jej praca i duchowość.
Ci zaś spośród Stowarzyszenia, którzy nie będą chcieli dołączyć do żadnej z diakonii - będą w tym czasie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę i Jurka Weremczuków z DFD.
 

Ps. Do mnie nie dotarły żadne negatywne oceny październikowego spotkania DWDD. Przypominam że tegoroczne 4 spotkania są tylko programem pilotażowym. Jeśli w ty roku nie przyniosłoby to dobrych owoców - w przyszłym roku zrezygnujemy z tego Dnia Wspólnoty. Ale jak na razie widzę sam i słyszę
tylko o pozytywnych (i to bardzo!) owocach pierwszego naszego spotkania. Jeśli ktoś był u św.Pawła 7.10 i ma negatywne wrażenia po tym spotkaniu niech się nie chowa - tylko napisze do mnie lub zadzwoni i opowie co jest złym owocem tego spotkania. Inaczej - podejmiemy błędną decyzję o pracy naszej wspólnoty diecezjalnej.

Pozdrawiam

ks. Piotr Główka

Kategoria: Domowy Kościół
Opublikował: J.Slubowski