Diakonia
wychowawcza
Ruchu Światło - Życie


Strona główna   l   Nasze spotkania   l   Materiały   l   Wspomnienia z wyjazdów   l   Kontakt

INFORMACJA DLA RODZICÓW ODBYWAJĄCYCH REKOLEKCJE

  1. Zajecia przedpołudniowe maja formę zajęć przedszkolno - szkolnych, w zależności od wieku dzieci. Prosimy o umożliwienie ich sprawnej organizacji poprzez pomoc w zapoznaniu dzieci z obowiązującymi na zajęciach zasadami:
    • dzieciom wolno wychodzić z sali tylko za zgodą i wiedzą opiekunów (prosimy również rodziców by przestrzegali tej zasady i w odpowiednim czasie odbierali z zajęć swoje dzieci, zgłaszając ten fakt opiekunom);
    • podczas zajęć nie jemy żadnych słodyczy i innych posiłków. Drugie śniadanie odbywa sie o określonej, wcześniej ustalonej porze. Prosimy rodziców, by uzgadniali z opiekunami "dokarmianie" swoich dzieci, jeśli isnieje potrzeba, w jakimś konkretnym przypadku, wykroczenia poza tą zasadę;
    • podczas zajęć organizowanych w całej grupie dzieci słuchają się opiekunów (podobnie jak pani na zajęciach w szkole lub w przedszkolu). Zabawa swobodna odbywa się w jasno określonym i zapowiedzianym przez opiekunów czasie.
  2. Oczekujemy od rodziców wskazówek o dzieciach, które mają alergie, siusiają w majtki, nie jedzą czekolady w małych ilościach lub mają inne indywidualne cechy osobowości.
  3. Za dzieci na rekolekcjach opiekunowie ponoszą odpowiedzialność w kategoriach moralnych, w kategoriach prawnych odpowiedzialni są za nich rodzice. Dlatego dopuszczalne jest, by dziecko z grupy nie uczestniczyło w jakiś zajęciach, ale tylko za bezpośrednio przekazaną zgodą i wiedzą rodziców.
  4. Dzieci w wieku do 2 - 3 lat w miarę możliwości uczestniczą w zajęciach z rodzicami przy wspomaganiu przez jedną opiekunkę. Jeśli nie ma takich możliwości opiekunki nie zajmują się dziećmi do lat dwóch.
  5. W razie szczególnych potrzeb dzieci prosimy o informacje jak postąpić w sytuacji, gdy dziecko płacze, tupie i „koniecznie” chce do mamy... czy życzą sobie państwo, by przyprowadzić dziecko, czy też cierpliwie przeczekać aż mu przejdzie, dać lizaka lub „zagadać” na inny temat.
WSTECZ