07-11-2018

22-24.11.2018 - Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Dużymi krokami zbliżają się kolejne Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018. Zapraszamy więc wszystkich serdecznie; tegoroczne konferencje mają temat : KRYZYS? Może być tylko lepiej - Czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie. Prelegentem będzie: o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin.

Termin: 22, 23, 24 listopada 2018 - czwartek, piątek, sobota, godz. 19:00 – 21:00 Miejsce: Katedra św. Floriana przy ul Floriańskiej (przy „miśkach”) Na początek link do konferencji prelegenta „na zachętę” https://www.youtube.com/watch?v=VGOlWKkwuhE Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać?  https://www.youtube.com/watch?v=5WBSdl35TTI Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE, Prosimy o zarejestrowanie swojego uczestnictwa na stronie poprzez kliknięcie na baner.

WAŻNA informacja dla Rodziców którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech zapewnimy, w miarę naszych możliwości :) opiekę waszym pociechom w czasie trwania rekolekcji. POBIERZ PLAKAT.
23-10-2018

23.10.2018 - Diakonia Misyjna zaprasza na spotkanie

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
23.10.2018  odbędzie się kolejne spotkanie Diakonii Misyjnej naszej diecezji. W planach wspólna modlitwa, relacja z ostatniej Oazy Jedności DMis oraz organizacja prac na ten rok formacyjny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także tych, nie planujących wyjeżdżania za granice. :) W skrócie:Co? - Spotkanie Diakonii Misyjnej diec. warszawsko-praskiej Kiedy? - 23. października (wtorek), godz. 19. Gdzie? - ul. Floriańska 3 - zbieramy się przy księgarni tamże i idziemy do salek.
15-10-2018

16.10.2019 - Spotkanie Diecezjalnej Diakonii ODB

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Droga Animatorko, Drogi Animatorze!, Drodzy Małżonku/Małżonko z DK, Czcigodny Księże! Zapraszamy na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Oaz Dzieci Bożych, w Parafii Matki Bożej Loretańskiej na Ratuszowej 5a koło ZOO;-) już 16.10, (w 40 rocznicę rocznicę wyboru na papieża św. Jana Pawła II), o godzinie 19.00. Jeśli już posługujesz we wspólnocie Dzieci Bożych, albo chcesz taką posługę rozpocząć, lub wspólnotę u siebie założyć, zapraszamy ;-) Chcemy razem pomodlić się o rozwój dzieł ODB w naszej diecezji, a także porozmawiać o ważnym temacie tworzenia procesu grupowego (czyli jak ogarniać grupę dziecięcą;-) oraz bardzo istotnym dokumencie: "Normy ochrony dzieci i młodzieży oraz zasady praktyk duszpasterskich w diecezji warszawsko-praskiej"

Do zobaczenia! ks. Jarek Gawroński&Ania Kudelska

09-10-2018

12.10.2018 - Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Po kilkumiesięcznej przerwie zapraszamy na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 12 października o godz. 19.30 w domu św. Józefa przy parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce. Zapraszamy młodzież i dorosłych; tych, którzy już byli w Diakonii i potencjalnych, nowych jej członków; tych, którzy mają jakieś pomysły na jej funkcjonowanie i tych, którzy nie widzą konkretów swojej w niej działalności. Do zobaczenia! Agnieszka i Sebastian Zapała. ks.Zbigniew Rajski
20-09-2018

30.09.2018 - Spotkanie Diakonii Wychowawczej

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Minął czas radosnych wakacji, spotkań z Bliskimi, czasu z rodziną i  blisko Boga! W czasie tegorocznych rekolekcji, aby ktoś inny mógł być blisko Pana, ktoś inny posługiwał dając swój czas i energię do pracy, za co z głębi serca Wszystkim osobom posługującym w czasie rekolekcji Domowego Kościoła jako Diakonia Wychowawcza Wielkie Bóg Zapłać. Niech Pan Wam błogosławi i daje siły każdego dnia! Jednocześnie Wszystkich posługujących, chcących posługiwać w Diakonii Wychowawcze,j bądź wspierać nas swoją modlitwa ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE DIAKONII WYCHOWAWCZEJ, które zacznie się w nd 30 wrz o 14:00 przed katedrą. Wspólnie pośpiewamy, pospacerujemy spędzimy czas z Bogiem i sobą Razem :) podzielimy się wakacyjnymi doświadczeniami :) Czekamy na Ciebie! Magdalena i Piotr Sieranscy Ks Grzegorz Szczygieł
20-09-2018

Zapraszamy do działu Świadectwa

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy do czytania świadectw, które znajdziecie na naszej zakładce ŚWIADECTA. Napisz i Ty jak Pan Bóg działa w Twoim życiu. Jeśli przeżyłaś/eś rekolekcje i chciałbyś o tym opowiedzieć to jest to to miejsce, gdzie możesz innym opowiedzieć - dlaczego warto jeździć na rekolekcje? Jeśli jesteś w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka i Twoja ofiara wolności i miłości coś zmieniła w Twoim życiu lub w życiu innych to napisz o tym do nas. Podziel się swoim świadectwem z innymi. Twoje świadectwo może pomóc innym.
27-08-2018

16.09.2018 - Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy 16 września 2018 r,  na powakacyjny Dzień Wspólnoty do Katedry Św. Michała Arch. i Św. Floriana M. w Warszawie.
Plan Dnia Wspólnoty
14.00 zawiązanie wspólnoty
- świadectwa
- przygotowanie do Eucharystii
15.00 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego
16.15 Spotkania w gr. rekolekcyjnych - młodzież ( na zewnątrz Katedry) / Domowy Kościół - podziemia Katedry  
Zapraszają:  
Ks. Jakub Kowalczyk – Moderator Domowego Kościoła  
Ks. Piotr Urbanowski- Moderator Diecezjalny
11-06-2018

Terminy rekolekcji letnich 2018

Kategoria: Rekolekcje | Opublikował: P.Kalbarczyk

Uwaga, nastąpiły zmiany w miejscach rekolekcji!
Terminy rekolekcji wakacyjnych:

I turnus – 29 VI – 15 VII II turnus – 17 VII – 2 VIII III turnus – 3–19 VIII IV turnus – 20-30 VIII
OND Łukowica
1 ONŻ Świdnik
2 ONŻ Kłodne
ODB Stronie
OND Łukowica
1ONŻ Kłodne
2 ONŻ Przyszowa
3 ONŻ Przemyśl
ODB  Stronie
OND Kłodne
1 ONŻ  Łukowica
2 ONŻ  Świdnik
3 ONŻ  Przemyśl
KODA Stronie

Termin składania kart – 11 - 12 maja 2018 w Choszczówce

Zapisy dokonywane są przez złożenie karty rekolekcyjnej (do pobrania na tej stronie) odpowiedzialnemu wspólnoty macierzystej, który dalej kontaktuje się z DOR, według znanej sobie procedury.

Kontakt z DOR: dor@wpraga.oaza.pl
dyżury po 26 maja w lokalu Diakonii Słowa przy pl. Narutowicza za kościołem pw. św. Jakuba (trzeba wejść furtką po lewej stronie kościoła i iść do końca podwórka, a potem trzy schodki do góry takiej niskiej dobudówki)

Zgłoszenia spoza diecezji Warszawsko-Praskiej - tylko na rekolekcje z 2. i 3. turnusu
Zgłoszenia na rekolekcje od osób spoza diecezji Warszawsko-Praskiej przyjmujemy po dniu 03.06.2017r. tylko po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym (dor@wpraga.oaza.pl z kopią do DOR macierzystej diecezji). Prosimy o wypełnienie naszych kart oraz o podpis moderatora własnej diecezji.
Karty można znaleźć pod adresem: http://wpraga.oaza.pl/mlodziez/mlodziez-rekolekcje
zapis jest możliwy pod warunkiem wolnych miejsc.
W konkretnych przypadkach decyduje nasz DOR.
Na 5 uczestników z diecezji prosimy o zapewnienie przynajmniej jednego animatora.

31-05-2018

31.05.2018 - Wieczór uwielbienia w Gliniance - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
31 maja Pan Bóg zesłał nam piekną pogodę. Tego dnia a raczej wieczoru na Błoniach przy kościle św. Wawrzyńca w Gliniance spotkały się tysiące osób by wielbić imię Pana. Atrakcji było w bród i możemy śmiało powiedzieć, że Wieczór Uwielbienia ściąga co roku do siebie coraz to nowych gości. Podczas spaceru z aparatem spotkaliśmy wspólnotę Domowego Kościoła z Pilawy. Pobliskie parkingi pękały w szwach ale dzięki pomocy policji i straży pożarnej udało się jakoś upchnąć tę masę pojazdów. Wracając do samego wieczoru to wysłuchaliśmy tego dnia świadectw: Michała PAX Bukowskiego i Witka Wilka ze strefą mocy, modliliśmy się wielbiąc Pana przy dźwiękach muzyki zespołu Bogusław. Wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy piosenki ku chwale Pana. Była też modlitwa flagami a całość na scenie ogarniała Dominika Figurska, która zapowiadała kolejnych wykonawców. Koniec wieczoru uświetnił występ zespołu TGD - Trzecia Godzina Dnia. Dziękujemy organizatorom wśród których były też małżeństwa z DK z naszego rejonu za wysiłek w przygotowanie tak fantastycznego wydarzenia. Zapraszamy do galerii fotek - poszukajcie się na zdjęciach. GALERIA

Zapraszamy też do obejrzenia fragmentów występów na video : TGD, Uwielbienie, Witek Wilk,

Strona 1 z 44  > >>