28-11-2016

Można zamawiać płytę z Warsztatów w Katedrze oraz oglądać gelerię zdjęć

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Jeśli chcesz zamówić nagranie rekolekcji „Warsztaty Małżeńskie” Michał Piekara wypełnij formularz. Kliknij na baner.

Zapraszamy do galerii foto z Warsztatów. Wkrótce też zaprezentujemy krótkie klipy z Warsztatów.

24-11-2016

Wirtualna Choinka 2016 - STARTUJEMY

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Już dziś ruszamy :-) Zapraszamy Cię na naszą stronę  http://www.wirtualnachoinka.net/ , strona trochę się zmieniła. Ale nie zmienił się cel akcji. Zapraszamy! Potrzebujemy Twojej pomocy.

Zachęcamy Was do wysłuchania nagrania z tego roku ks. Biskupa Marka Solarczyka oraz ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie. Zachęcamy też do obejrzenia klipu Arki Noego o Wirtualnej Choince.

Nasz najnowszy klip na temat ZBIÓRKI WĘGLA - obejrzyj i rozgrzej swoje serce.

3.Można kupić  prezent z listy dla dziecka lub potrzebującej rodziny.Może być to prezent niekoniecznie tylko od Ciebie, możesz zrobić z przyjaciółmi. Czy uda się nam przekazać ponad 1000 paczek?
2.Można zafundować rodzinie ciepło pochodzące z najwyższej jakości węgla. Wszystko dopasowane do Twojej kieszeni - można zafundować wiaderko, worek, taczkę lub tonę węgla ;) Czy uda się nam zebrać 100 ton węgla?
1.Można powiedzieć o Wirtualnej Choince jak największej liczbie osób. Przypomnij tym, którym już mówiłeś i powiedz nowym. Lajkuj, udostępniaj, ogłaszaj, rozsyłaj. W pracy, w szkole, na uczelni, wśród znajomych i rodziny. Pobij swój zeszłoroczny rekord ludzi wciągniętych do Wirtualnej Choinki. Start Czy uda się dostarczyć potrzebującym prezenty i węgiel zależy od Ciebie
16-11-2016

Akcja "Drenaż na drenaż"

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Z początkiem października rozpoczął się remont w Archiwum Głównym Ruchu Światło-Życie, mieszczącym się w domu ks. Wojciecha Danielskiego. Dom ten wymagał osuszenia i zabezpieczenia fundamentów. Wykonanie tych prac umożliwi przygotowanie nowego, większego magazynu archiwum. Archiwum posiada ponad tysiąc godzin nagrań z głosem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz materiały, które zostały wytworzone w ramach Ruchu Światło-Życie, np. przez drugiego moderatora krajowego ks. Wojciecha Danielskiego. W jego zasobie jest również ponad 10 tysięcy fotografii, ukazujących życie Ruchu i jego Założyciela. Cała dokumentacja aktowa to blisko 100 metrów bieżących materiałów. Więcej o akcji i możliwości wsparcia na stronie centralnej oraz na stronach diecezji lubelskiej.
16-11-2016

24-25-26/11 - "Wybrani do Miłości" - przyjdź na Warsztaty do Katedry

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

Zapraszamy wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie. Wybrani do Miłości - Poznaj sekret szczęśliwego małżeństwa! Rekolekcje odbędą się 24, 25 i 26 listopada 2016 czwartek, piątek, sobota od godz. 19:00 do 21:00 w sali kurialnej z tyłu katedry warszawsko praskiej przy ul. Floriańskiej. Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE, WAŻNA informacja dla Rodziców, którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech Zapewnimy, w miarę naszych możliwości :) opiekę waszym pociechom w czasie trwania rekolekcji.Zapraszamy do zarejestrowania swojej obecności na Warsztatach Małżeńskich w formularzu internetowym. pod linkiem:http://warsztaty.domowy-kosciol.pl Oczywiście każdy powinien zarejestrować też znajomych, których przyprowadzi na te rekolekcje. Chodzi nam o orientację ile osób przyjdzie (wiadomo - krzesła - a także ile będzie dzieci, dla których organizujemy opiekę. Pobierz PLAKAT. Pobierz OGŁOSZENIE do parafii.

02-11-2016

5.11.2016 - DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
DWDD 2016 jesień - ChoszczówkaJesienny DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka, 5 listopada 2016. Wierność charyzmatowi oazy w kontekście Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Zgłoszenia najpóźniej do 3 listopada pod adresem mailowym: lapinskiirek@poczta.onet.pl, w sprawach pilnych tel. 691 025 535.  W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, diecezję i pełnioną diakonię oraz wybrać opcję: 1. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD z kolacją, 2. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD bez kolacji, 3. DWDD z kolacją, 4. DWDD bez kolacji Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
28-10-2016

O co chodzi z tą dynią, czy warzywo może być niebezpieczne? - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zbliżają się dni kiedy to popularność warzywa o nazwie DYNIA staje się bardzo znacząca i zauważalna dla postronnego widza. Czy stoi za tym upodobanie konsumpcyjne Polaków do zup z Dyni, czy innych potraw? Bynajmniej nie. Podobnie jak wiele dziwnych i niezrozumiałych kulturowo dla nas zwyczajów tak i ten wkradał się przez lata niepostrzeżenie by w ostatnim czasie nie być już „niewinną” ciekawostką ale przybrać rozmiary święta mroku. Co zatem robić by się przed tym jakoś bronić? By nie zatracić się w "modzie" , która jest przeciwna światopoglądowo i wypacza dni świąt, które przed nami? Co zrobić by nasze dzieci swoim dzieciom nie przeszczepiały zwyczajów obcych i niosących w sobie wiele zła, które przebiera się w przebrania i atakuje zewsząd?
02-10-2016

Wspieraj oazę w Rwandzie

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Powieksz zaproszenie W sobotę 1.10 we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, dwoje animatorów Ewelina i Szymon zostało posłanych podczas Oazy Modlitwy Szkoły Animatora na rekolekcje oazowe do Rwandy.
Pierwsze ziarna zostały zasiane w zeszłym roku. Okazało się, że warto kontynuować to dzieło na afrykańskiej ziemi. Tym razem rekolekcje, organizowane przez Fundację Salvatti.pl, odbędą się w dniach od 6 do 20 listopada, w Kinoni. Będzie w nich uczestniczyło ok. 50 osób. Chcemy im w tym pomóc i potrzebujemy do tego Twojej pomocy.
Ufunduj uczestnikowi oazy 1 dzień rekolekcji lub wpłać na ten cel dowolną kwotę.
Wyświetl plakat w powiększeniu.
26-09-2016

22.10.2016 - konferencja "Sex i pieniądze czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach"

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Pod adresem http://rezerwacja.kibicujrodzinie.pl ruszyła internetowa rezerwacja miejsc na spotkanie/konferencję/warsztat SEX i PIENIĄDZE czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach. 22 październik od godz.10 do godz.15 Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3 Zapraszamy - rejestrujcie się parami. Będzie trochę teorii i trochę praktyki oraz dużo konkretów co zrobić z tym czego się dowiecie. Będzie do nas mówił seksuolog, ekonomista, ksiądz i ludzie dla których wolontariat, służba czy diakonia to nie puste słowa. Święta Matko Tereso z Kalkuty Ciebie prosimy - módl się za nami.

19-09-2016

Fałszywy „znak pokoju” - podpisz się pod petycją - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Na stronie Citizego.org napisano - "Fałszywy „znak pokoju” – wyraź oburzenie wobec kampanii afirmującej postawy homoseksualne. Dwie uściśnięte dłonie: w jednej różaniec, na drugiej tęczowa opaska - tak wyglądają banery, które zawisły w całej Polsce w ramach akcji „Przekażmy sobie znak pokoju” organizowanej przez organizacje lgbt i wspierane patronatem medialnym przez środowiska tzw. „katolików otwartych”, jak „Tygodnik Powszechny”, „Więź”, „Znak”. Z pozoru może wydawać się to szlachetną akcją: wzajemny szacunek jest wartością z wszech miar pozytywną. Niestety kampania ta - wbrew ładnemu opakowaniu – jest agresją wobec Kościoła i służy do oswajania z grzechem". Zachęcamy do podpisania petycji. Więcej na stronie

Strona 1 z 39  > >>