17-05-2019

18.05.2019 - Pielgrzymka do Kalisza

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Pielgrzymka do Kalisza. Info z diecezji Warszawskiej -> Autokar już zarezerwowany. Jedyne co jest potrzebne to zapełnienie go do ostatniego miejsca radosnymi, jak zawsze, pielgrzymami. Jeśli zapełnimy jeden, to zajmiemy się organizowaniem kolejnego. Jak zawsze przepełnia nas optymizm, że kiedyś z Archidiecezji Warszawskiej pojedzie na pielgrzymkę przynajmniej połowa liczby uczestników balu karnawałowego. 18 maja - to termin tegorocznej pielgrzymki do św. Józefa. Jako uczestnicy ostatnich pielgrzymek, a niektórzy jako zasłużeni od lat ;-) czciciele św. Józefa, jako pierwsi jesteście zaproszeni na tegoroczną. Oczekujemy na zgłoszenia. Prosimy abyście jako element ewangelizacji, do której jesteśmy wszyscy powołani, zabrali ze sobą jeszcze jedno małżeństwo które nigdy do tej pory nie wzięło udziału w Kaliskich uroczystościach Domowego Kościoła. I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa, od lat jeździmy jako owieczki bez pasterza, co jest przykre i bardzo nas smuci. Porozmawiajcie ze swoimi księżmi, może któryś z nami pojedzie w tym roku. Maj jak wiemy to gorący okres komunijny w parafiach, ale to jednak sobota i przykro gdy inne diecezje przyjeżdżają ze swoimi moderatorami a my jak te sierotki. Tych którzy nie mogą pojechać razem z nami prosimy o wsparcie nas modlitwą. Przypominamy numery naszych telefonów: Monika - 510059005  Zbyszek -  504050019 Ale zgłoszenia przede wszystkim prosimy o przesyłanie drogą mailową. Można się dołączyć do wspólnej pielgrzymki autokarowej, jak to robiliśmy w poprzednich latach. Poniżej numery telefonów i adres email.  strzeleccy09-05@o2.pl
17-05-2019

1-2.06.2019 - Rekolekcje Uzdrowienie historii życia

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W dn. 1-2 czerwca 2019 roku, Dom Świętej Faustyny w Ostrówku i Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na weekendowe rekolekcje w ciszy.
Rekolekcje (1-2.06.2019) będą miały miejsce w domu św. Faustyny w Ostrówku (ul. św. Faustyny 5, 05-205 Ostrówek). Prowadzącym będzie ks. Robert Wielądek (diecezjalny duszpasterz rodzin i misjonarz miłosierdzia), temat rekolekcji: "Uzdrowienie historii życia".   Zapisy pod numerem tel. 507-102-613.
26-04-2019

Kongregacja Stowarzyszenia "DIAKONIA Ruchu Światło-Życie" sekcji diecezji w-p

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki
Kongregacja sekcji diecezjalnej Stowarzyszenia "DIAKONIA Ruchu Światło-Życie" odbędzie się 01.06.2019 o godz. 19:00
21-04-2019

Chrystus Zmartwychwstał!

Kategoria: Domowy Kościół | Opublikował: Para Diecezjalna
Chrystus Zmartwychwstał!

Niech moc naszego Pana i Zbawiciela uzdrawia nas z niewiary, niemocy, braku nadziei i miłości. Niech w Nim i z Nim to, co dla nas niemożliwe stanie się możliwe. Daj nam Boże odczuwać szczerą wdzięczność za dar wyzwolenia nas z grzechu i otwarcia drogi do życia wiecznego w radości zbawionych. A jeżeli tej wdzięczności w nas nie ma, daj nam Panie z wiarą się o nią modlić w te Święta Wielkanocne.

Alleluja! Ksiądz Moderator Jakub Kowalczyk  ,  Asia i Wojtek Gniewosz para diecezjalna

13-04-2019

20.04.2019 - Ewangelizacja w Wielką Sobotę

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Przed nami już za tydzień Ewangelizacja w Wielką Sobotę.

Pan Jezus każdego z nas powołał do dawania świadectwa, już teraz módlmy się za tych, z którymi będziemy rozmawiać w Wielką Sobotę. Oni bardzo nas potrzebują. Prosimy również o modlitwę w intencji tego dzieła. Zamieszczamy poniżej listę parafii w których odbędzie się Ewanghelizacja - prosimy żebyście kontaktowali się z parami rejonowymi , które mają kontakt do koordynatorów akcji w poszczególnych parafiach. Oni pokierują Was dalej - każda pomoc jest bezcenna.

06-04-2019

Marsz Świętości Życia - 07/04/2019

Kategoria: WPraga | Opublikował: Para Diecezjalna
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Marszu Świętości Życia.
Program
11.00 Msze Święte: Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska
12.40 Wymarsz z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża
13.00 Zakończenie marszu pod Bazyliką Świętego Krzyża
Akcja Pielucha dla Malucha
Zbiórka darów przy Kolumnie Zygmunta – pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Trasa

Marsz składa się z dwóch części. Diecezja Warszawsko-Praska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice katedralnej Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła. Archidiecezja Warszawska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po Mszach Świętych obie części marszu łączą się na Placu Zamkowym. Następnie marsz wyrusza w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Szczegóły: http://marszprolife.pl/

18-03-2019

Wideokonferencja - świadectwo i ewangelizacja - zaczynamy już w środę

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W natłoku informacji często giną ważne wydarzenia dlatego zapraszamy na wideokonferencje GDZIE -  w Twoim domu KIEDY -  środa godz.21.00 (kolejne środy co tydzień). Kliknij poniższy link i wejdź:  dk.kibicujrodzinie.pl Zapraszamy wszystkich będących w DK na cykl wideokonferencji.Chcemy już w najbliższą środę o godz. 21.00 dotrzeć bezpośrednio do Waszych domów z informacją o wydarzeniach z udziałem naszej Wspólnoty. Będziemy mówili o LGBT, świadectwie i naszym udziale w ewangelizacji, bo świadectwo i ewangelizacja to nie tylko piękna idea, ale konkretna możliwość pokazania, że Jezus Chrystus żyje i jest obecny w Twoim życiu. Nie pozostań obojętny. Do zobaczenia w środę w Twoim domu o godz. 21:00 dk.kibicujrodzinie.pl Wojsko Gedeona to nie armia rezerwistów, ale oddziały szybkiego reagowania. Wielki Post to dobry czas, żeby popracować nad Swoją kondycją duchową.
07-03-2019

16.03.2019 i 6.04.2019 - Szkoła Modlitwy - sesja o rozeznawaniu woli Bożej

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy na sesje Szkoły Modlitwy. Są to comiesięczne spotkania formacyjno-modlitewne. W tym roku na kolejnych sesjach podejmujemy temat: Rozeznawanie woli Bożej, jednak każde spotkanie stanowi jednocześnie odrębną całość. Sesje odbywać się będą w soboty. Najbliższa sesja : termin: sobota 16 marcaa 2019 r. godz. 13.00 – 19.00 miejsce: parafia Świętej Rodziny w Warszawie – Zaciszu, ul. Rozwadowska 9/11. Kolejny termin spotkania to 6 kwietnia 2019 - prowadzenie: członkowie Diecezjalnej Diakonii Modlitwy RŚ-Ż zapisy: Sławomir Maliszkiewicz: slawek.m@diakoniamodlitwy.pl.
07-03-2019

Niedzielna formacja - zapraszamy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
„Niedzielna formacja” - marzec 2018/2019, parafia św. Patryka w Warszawie. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z parafią św. Patryka w Warszawie zapraszają na "Niedzielną formację". W poszczególne niedziele każdego miesiąca spotkania przeznaczone są dla różnych grup:
  • w pierwszą niedzielę: szkoła dla małżeństw
  • w drugą: szkoła modlitwy
  • w trzecią: szkoła dla żyjących w trudnych związkach
  • w czwartą: szkoła dla narzeczonych i singli

Konferencje odbywają się w parafii św. Patryka w Warszawie przy ul. Tadeusza Rechniewskiego 14 o godz. 19:00. Spotkania prowadzą ks. Marek Kruszewski, ks. Robert Wielądek oraz małżeństwa z Domowego Kościoła.

Strona 1 z 46  > >>