18-01-2017

Centrum Ruchu zaprasza na rekolekcje

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Rekolekcje dla wszystkich uczestników formacji naszego ruchu. z kanapynamiot spotkania

Oaza Rekolekcyjna Ewangelizatorów „Z kanapy aż po krańce”
24 -28 stycznia 2017
Prowadzący: ks. Sławomir Skonieczka z zespołem
Zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl

Namiot spotkania 1 -5 lutego 2017

Prowadzący: ks. Tomasz Jaklewicz i Barbara Bożek
Zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl

16-01-2017

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: 18-25 stycznia 2017

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
modlitwa jednośćHasłem tygodnia modlitw jest "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14-20)

Wydarzeniem centralnym będą Nieszpory w niedzielę 22 stycznia o godzinie 16 w naszej Katedrze św. Floriana, ul. Floriańska, do udziału w których zachęcał nas ks. bp Marek Solarczyk podczas dnia wspólnoty 8 stycznia.

08-01-2017

8.01.2017 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Jarek Ślubowski

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W mroźne niedzielne popołudnie spotkaliśmy się jak co roku w naszej parafii-matce czyli Katedrze na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie. W tym roku było nietypowo gdyż nie było zawiązania wspólnoty RŚŻ przeprowadzonej przez nasz Ruch tylko część tą poprowadziła Wspólnota "Jezus na stadionie". Posłuchajcie fragmentu z tej konferencji. Po konferencji tej wspólnoty rozpocząła się wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Marka Solarczyka. Zapraszamy do wysłuchania słów ks. Bp. z kazania. Po mszy spotkaliśmy się w sali kurialnej by po słowie ks. Moderatora Piotra Urbanowskiego połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzeń tego dnia.
31-12-2016

4.02.2017 - Diecezjalny Bal Dorosłych Ruchu Światło-Życie

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na kolejny bezalkoholowy Diecezjalny Bal Dorosłych Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w dniu 4 lutego 2017 roku w Wołominie. Sala balowa Karolina Radując się wspólnie w Duchu Nowej Kultury pragniemy budować wspólnotę pomiędzy dorosłymi oazowiczami z naszej diecezji. Bal ma być NASZYM ŚWIĘTEM, miejscem spotkania i integracji dorosłych członków Ruchu dlatego szczególnie zapraszamy małżeństwa z Domowego Kościoła oraz osoby dorosłe z Ruchu Światło-Życie.
11-12-2016

Nowa inicjatywa w naszej Diecezji - Modlitwa za kapłanów

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Modlitwa za kapłanów. Rusza nowa inicjatywa modlitewna dla członków ruchu Światło-Życie i nie tylko. Modlitwa za Kapłanów. Kogo otaczać modlitwą, jak nie swojego pasterza? Na RDW otrzymacie obrazki Jezusa Dobrego Pasterza. Zachęcamy małżeństwa z DK i młodzież oazową do uczestnictwa w Rejonowym Dniu Wspólnoty. Czytaj więcej… Zapisz się do modlitwy różańcowej 24/7

Posłuchaj, Pasterzu Izraela,
Ty, co jak trzodę wiedziesz ród Józefa.
Ty, który zasiadasz nad cherubami, zabłyśnij, Ps 80,2

28-11-2016

Można zamawiać płytę z Warsztatów w Katedrze oraz oglądać gelerię zdjęć

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Jeśli chcesz zamówić nagranie rekolekcji „Warsztaty Małżeńskie” Michał Piekara wypełnij formularz. Kliknij na baner.

Zapraszamy do galerii foto z Warsztatów. Wkrótce też zaprezentujemy krótkie klipy z Warsztatów.

24-11-2016

Wirtualna Choinka 2016 - STARTUJEMY

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Już dziś ruszamy :-) Zapraszamy Cię na naszą stronę  http://www.wirtualnachoinka.net/ , strona trochę się zmieniła. Ale nie zmienił się cel akcji. Zapraszamy! Potrzebujemy Twojej pomocy.

Zachęcamy Was do wysłuchania nagrania z tego roku ks. Biskupa Marka Solarczyka oraz ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie. Zachęcamy też do obejrzenia klipu Arki Noego o Wirtualnej Choince.

Nasz najnowszy klip na temat ZBIÓRKI WĘGLA - obejrzyj i rozgrzej swoje serce.

3.Można kupić  prezent z listy dla dziecka lub potrzebującej rodziny.Może być to prezent niekoniecznie tylko od Ciebie, możesz zrobić z przyjaciółmi. Czy uda się nam przekazać ponad 1000 paczek?
2.Można zafundować rodzinie ciepło pochodzące z najwyższej jakości węgla. Wszystko dopasowane do Twojej kieszeni - można zafundować wiaderko, worek, taczkę lub tonę węgla ;) Czy uda się nam zebrać 100 ton węgla?
1.Można powiedzieć o Wirtualnej Choince jak największej liczbie osób. Przypomnij tym, którym już mówiłeś i powiedz nowym. Lajkuj, udostępniaj, ogłaszaj, rozsyłaj. W pracy, w szkole, na uczelni, wśród znajomych i rodziny. Pobij swój zeszłoroczny rekord ludzi wciągniętych do Wirtualnej Choinki. Start Czy uda się dostarczyć potrzebującym prezenty i węgiel zależy od Ciebie
16-11-2016

Akcja "Drenaż na drenaż"

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Z początkiem października rozpoczął się remont w Archiwum Głównym Ruchu Światło-Życie, mieszczącym się w domu ks. Wojciecha Danielskiego. Dom ten wymagał osuszenia i zabezpieczenia fundamentów. Wykonanie tych prac umożliwi przygotowanie nowego, większego magazynu archiwum. Archiwum posiada ponad tysiąc godzin nagrań z głosem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz materiały, które zostały wytworzone w ramach Ruchu Światło-Życie, np. przez drugiego moderatora krajowego ks. Wojciecha Danielskiego. W jego zasobie jest również ponad 10 tysięcy fotografii, ukazujących życie Ruchu i jego Założyciela. Cała dokumentacja aktowa to blisko 100 metrów bieżących materiałów. Więcej o akcji i możliwości wsparcia na stronie centralnej oraz na stronach diecezji lubelskiej.
16-11-2016

24-25-26/11 - "Wybrani do Miłości" - przyjdź na Warsztaty do Katedry

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

Zapraszamy wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie. Wybrani do Miłości - Poznaj sekret szczęśliwego małżeństwa! Rekolekcje odbędą się 24, 25 i 26 listopada 2016 czwartek, piątek, sobota od godz. 19:00 do 21:00 w sali kurialnej z tyłu katedry warszawsko praskiej przy ul. Floriańskiej. Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE, WAŻNA informacja dla Rodziców, którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech Zapewnimy, w miarę naszych możliwości :) opiekę waszym pociechom w czasie trwania rekolekcji.Zapraszamy do zarejestrowania swojej obecności na Warsztatach Małżeńskich w formularzu internetowym. pod linkiem:http://warsztaty.domowy-kosciol.pl Oczywiście każdy powinien zarejestrować też znajomych, których przyprowadzi na te rekolekcje. Chodzi nam o orientację ile osób przyjdzie (wiadomo - krzesła - a także ile będzie dzieci, dla których organizujemy opiekę. Pobierz PLAKAT. Pobierz OGŁOSZENIE do parafii.

Strona 1 z 39  > >>