19-02-2017

2.04.2017 - XII Marsz Świętości Życia - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Już po raz dwunasty 2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia. Zgodnie z tradycją Marsz honorowym patronatem objął Arcybiskup Warszawsko-Praski ks. Abp. Henryk Hoser SAC. Zachęcamy rodziny DK do uczestnictwa w tegorocznym Marszu. Trasa marszu. Tego dnia wiele wspólnot daje wraz poparcia dla idei, które w naszym kraju są co roku spychane na margines, bagatelizowane a wręcz wyszydzane. Obrona tych najsłabszych istot, które same nie mogą się bronić leży w obowiązku każdego chrześcijanina. Nasza diecezja jak co roku aktywnie uczestniczy w tych obchodach poprzez modlitewne czuwanie a także poprzez mszę i udział w Marszu.

Gorąco Was zachęcamy - zaproście swoje rodziny, księży moderatorów, parafian i proboszczów - niech w tym roku ulicami Warszawy popłynie strumień nadziei dla tych, którzy nie mogą się obronić sami.

W zeszłym roku jak co roku uczestniczyliśmy z żoną w marszu - dla wahających polecamy posłuchanie fragmentów video, które zarejestrowaliśmy z tych wydarzeń: słów z kazania ks. Abp Henryka Hoserasłów ks. Abp z Marszu pod kolumną Zygmunta oraz wzruszającego wiadectwa jakże przemawiającego za życiem. Galeria foto z zeszłego roku.

Zobaczcie też jak było podczas kilku poprzednich marszy: Marsz 2011, Marsz 2012, Marsz 2013, Marsz 2014, Marsz 2015, Marsz 2016

09-02-2017

4 marca - Miłość oszlifowana w codzienności - Zapraszamy - Ula i Jarek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
4 marca od 15.30 do 20.00 - W ramach cyklu „Niecodzienne Spotkania” zapraszamy na warsztaty dla małżeństw z DK: Miłość oszlifowana w codzienności. Wygospodaruj czas dla Ducha Twojego i bliźniego, którego masz kochać jak Siebie samego. Spotkanie odbędzie się w katedrze św. Floriana, ul. Floriańska 3. Zaczynamy od 15.30. konferencje poprowadzi ks.Michał Misiak z Łodzi. Księdza Michała będzie można posłuchać na kongregacji podczas transmisji on-line w niedziele na stronie www.oaza.pl
http://www.oaza.pl/wp-content/uploads/kongregacja-zaproszenie-A4.pdf

Plan spotkania:

15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Konferencja wprowadzająca w tematykę warsztatów
17.00 Warsztat
18.00 Eucharystia 19.00 Uwielbienie

Uwaga Zapraszamy kręgi stałe i pilotowane, prosimy o wcześniejszą rejestrację na naszej stronie diecezjalnej.

Przekażcie tę informację w swoich kręgach DK.       Pobierz plakat

05-02-2017

Rekolekcje - "Człowiek wiary konsekwentnej"

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
xFB -czlowiek wiary konsekwentnej Proponujemy, aby przed zbliżającą się 30 rocznicą śmierci naszego założyciela poznać go bliżej podczas rekolekcji "Człowiek wiary konsekwentnej", które odbędą się w Krościenku nad Dunajcem w terminie 8-12 lutego br. Będzie można przebywać w domu, w którym mieszkał ks. Blachnicki, modlić się w kaplicy, w której on się modlił oraz słuchać opowieści o nim od osób, które go znały.
Przybywajcie na Kopią Górkę!
Diakonia Centrum Ruchu Światło-Życie
30-01-2017

11.02.2017 - Zaproszenie na sesję Szkoły Modlitwy do Marek

Kategoria: Modlitwa | Opublikował: J.Slubowski
Diecezjalna Diakonia modlitwy zaprasza na lutową sesję Szkoły Modlitwy.  11 lutego (sobota) w godzinach 13:00-19:00 w parafii św. Izydora w Markach ul. Piłsudskiego 93 
Zapraszamy również osoby niezwiązane z Ruchem.

WARSZTATY - FORMACJA - MODLITWA

Temat: Modlitwa Słowem Bożym terminy: 11.02, 11.03, 22.04, 27.05, 17.06

LINK do plakatu

18-01-2017

Centrum Ruchu zaprasza na rekolekcje

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Rekolekcje dla wszystkich uczestników formacji naszego ruchu. z kanapynamiot spotkania

Oaza Rekolekcyjna Ewangelizatorów „Z kanapy aż po krańce”
24 -28 stycznia 2017
Prowadzący: ks. Sławomir Skonieczka z zespołem
Zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl

Namiot spotkania 1 -5 lutego 2017

Prowadzący: ks. Tomasz Jaklewicz i Barbara Bożek
Zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl

16-01-2017

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: 18-25 stycznia 2017

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
modlitwa jednośćHasłem tygodnia modlitw jest "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14-20)

Wydarzeniem centralnym będą Nieszpory w niedzielę 22 stycznia o godzinie 16 w naszej Katedrze św. Floriana, ul. Floriańska, do udziału w których zachęcał nas ks. bp Marek Solarczyk podczas dnia wspólnoty 8 stycznia.

08-01-2017

8.01.2017 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Jarek Ślubowski

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W mroźne niedzielne popołudnie spotkaliśmy się jak co roku w naszej parafii-matce czyli Katedrze na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie. W tym roku było nietypowo gdyż nie było zawiązania wspólnoty RŚŻ przeprowadzonej przez nasz Ruch tylko część tą poprowadziła Wspólnota "Jezus na stadionie". Posłuchajcie fragmentu z tej konferencji. Po konferencji tej wspólnoty rozpocząła się wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Marka Solarczyka. Zapraszamy do wysłuchania słów ks. Bp. z kazania. Po mszy spotkaliśmy się w sali kurialnej by po słowie ks. Moderatora Piotra Urbanowskiego połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzeń tego dnia.
31-12-2016

4.02.2017 - Diecezjalny Bal Dorosłych Ruchu Światło-Życie

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na kolejny bezalkoholowy Diecezjalny Bal Dorosłych Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w dniu 4 lutego 2017 roku w Wołominie. Sala balowa Karolina Radując się wspólnie w Duchu Nowej Kultury pragniemy budować wspólnotę pomiędzy dorosłymi oazowiczami z naszej diecezji. Bal ma być NASZYM ŚWIĘTEM, miejscem spotkania i integracji dorosłych członków Ruchu dlatego szczególnie zapraszamy małżeństwa z Domowego Kościoła oraz osoby dorosłe z Ruchu Światło-Życie.
11-12-2016

Nowa inicjatywa w naszej Diecezji - Modlitwa za kapłanów

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Modlitwa za kapłanów. Rusza nowa inicjatywa modlitewna dla członków ruchu Światło-Życie i nie tylko. Modlitwa za Kapłanów. Kogo otaczać modlitwą, jak nie swojego pasterza? Na RDW otrzymacie obrazki Jezusa Dobrego Pasterza. Zachęcamy małżeństwa z DK i młodzież oazową do uczestnictwa w Rejonowym Dniu Wspólnoty. Czytaj więcej… Zapisz się do modlitwy różańcowej 24/7

Posłuchaj, Pasterzu Izraela,
Ty, co jak trzodę wiedziesz ród Józefa.
Ty, który zasiadasz nad cherubami, zabłyśnij, Ps 80,2

Strona 1 z 40  > >>