20-09-2017

Piknik „Świadek Wolności” -23 września-Warszawa

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W sobotę 23 września na Placu J. Piłsudskiego w Warszawie Ruch Światło-Życie organizuje jedyny w swoim rodzaju happening edukacyjny „Świadek Wolności”. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Obchodów 30-lecia narodzin dla Nieba ks Franciszka Blachnickiego oraz kampanii społecznej „Nie piję bo kocham”. Początek o godz. 13.30. Na czas imprezy postawione zostanie miasteczko namiotowe oraz estrada, miejsce koncertów.

POBIERZ PLAKAT Szczegółowy program KLIKNIJ

03-09-2017

Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Zapraszamy 10 września,  na powakacyjny Dzień Wspólnoty do Katedry Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie.
Plan Dnia Wspólnoty
14:00 zawiązanie wspólnoty (od 13:50 dzieci w PODZIEMIACH KATEDRY)
- świadectwa
- przygotowanie do Eucharystii (o 14:50 odbieramy dzieci z PODZIEMI KATEDRY)
15:00 Eucharystia
16:15 Spotkania w gr. rekolekcyjnych - młodzież ( na zewnątrz Katedry) / Domowy Kościół - PODZIEMIA KATEDRY
28-08-2017

Kongres trzeźwości i kolejna stacja obchodów roku ks. F. Blachnickiego

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki
Rocznica, którą przeżywamy powinna być dla nas wszystkich czasem swoistego rachunku sumienia i wezwaniem do weryfikacji dzieła zapoczątkowanego przez naszego Ojca i naszego w nim uczestnictwa.

W porozumieniu z przewodniczącym Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski Księdzem Biskupem Tadeuszem Bronakowskim, w sobotę 23 września, w centrum Warszawy, na pl. Piłsudskiego, zorganizowany zostanie przez Ruch Światło-Życie wielki piknik edukacyjny pod nazwą „Świadek Wolności”.

Zapraszamy do zapoznania się z Listem Moderatora Generalnego, w którym są opisane szczegóły tego wydarzenia.

12-08-2017

Asia i Wojtek Gniewosz - Nowa Para Diecezjalna

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Z wielką radością  informujemy, że mamy nową Parę DiecezjalnąAsię i Wojtka Gniewoszów.

Otoczmy ich życzliwością  i modlitwą. Przekazanie posługi  nastąpi na  najbliższym DDW 10.09.2017 w Katedrze warszawsko-praskiej.

Basia i Lech Mikłaszewiczowie

18-07-2017

Centrum Ruchu zaprasza na rekolekcje

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
rekolekcje_o_OFB_sierpien Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcjach o czcigodnym Słudze Bożym Franciszku Blachnickim, które odbędą się w dniach 12-18 sierpnia br. W roku 30-lecia jego śmierci jest okazja, by na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem, w miejscu, gdzie tworzył on Ruch Światło-Życie, lepiej poznać jego osobę i dzieła. Szczególnymi przewodniczkami podczas tych dni będą członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, które Założyciela Ruchu znały osobiście: Dorota Seweryn i Jolanta Szpilarewicz.
Serdecznie zapraszamy!
Diakonia Centrum Ruchu Światło-Życie
30-05-2017

Zapisy na Diecezjany Dzień Wspólnoty 11.06.2017

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy wszystkich członków DK na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 11 czerwca w kościele na Pl. Szembeka w Warszawie w Parafii p.w. Najczystszego Serca Maryi ul. Chłopickiego 2

Plan DDW: 
14.30- zawiązanie wspólnoty i uwielbienie 
15.30- przyjęcie nowych par do DK 
16.00  Eucharystia i rozesłanie 
17.15  Spotkania w grupach rekolekcyjnych  oraz dla nie wyjeżdżających  na rekolekcje lub wyjeżdżających z innymi diecezjami 
17.45  Agapa
Prosimy Was o zapisywanie się na listę uczestników na której prosimy o wpisanie swojego uczestnictwa wraz z podaniem liczby dzieci.   MAPKA

19-05-2017

21.05.2017 - Zapraszamy do Józefowa na mszę i wystawę poświęconą ks. Franciszkowi Blachnickiemu

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W niedzielę tj. 21.05.2017 o godz. 13.00 w Józefowie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza św przez Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie ks. Marka Sędka, a po liturgii  zwiedzanie wystawy zatytułowanej: "Ks Franciszek Blachnicki - wychowawca wolnych ludzi", której   premiera odbyła się w marcu  w kuluarach  Sejmu RP ,projekcja multimedialna prowadzona przez ks. Moderatora i na koniec agapa.

Zobacz PLAKAT promujący to wydarzenie.

25-04-2017

"Weź i czytaj" - praktyka Namiotu Spotkania

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki
bibliaNajbliższa 3. niedziela wielkanocna (30.04) jest też niedzielą biblijną, podczas której będzie zainicjowany pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
W artykule zapowiadającym to wydarzenie, przytoczone zostały słowa pomysłodawcy tej inicjatywy, ks. prof. Henryka Witczyka: "Chodzi nam o modlitewne czytanie Słowa Bożego. Chcemy by dla wierzącego chrześcijanina było ono światłem w modlitwie na cały rok. Natchnieniem do podejmowania dobrych działań." 
(http://episkopat.pl/wez-i-czytaj-niebawem-pierwszy-narodowy-dzien-czytania-pisma-swietego/)

Adresy do czytań liturgicznych można znaleźć w wielu miejscach, jako członkowie Ruchu Światło-Życie jesteśmy zaprzyjaźnieni z praktyką Namiotu Spotkania i dlatego na stronie diecezjalnej dostępne są od dłuższego czasu nie tylko adresy, ale i krótkie rozważania przygotowane przez diakonię formacji diakonii http://wpraga.oaza.pl/oremus.

Bieżące rozważania do Namiotu Spotkania obejmują okres wielkanocny 23.04-20.05, wydania są dostępne w wersjach do wydrukowania i na urządzenia mobilne.

18-04-2017

22 kwietnia - Miłość oszlifowana w codzienności - Zapraszamy - Ula i Jarek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Szkoła Modlitwy. Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój. Zapraszamy na sesje Szkoły Modlitwy. Są to comiesięczne spotkania formacyjno-modlitewne. W tym roku na kolejnych sesjach podejmujemy temat modlitwy słowem Bożym, jednak każde spotkanie stanowi jednocześnie odrębną całość.

Najbliższa sesja : termin: sobota 22 kwietnia 2017 r. godz. 13.00 – 19.00 miejsce: parafia św. Izydora, al. Piłsudskiego 93, Marki prowadzący: ks. Jakub Kowalczyk, moderator diecezjalny Domowego Kościoła członkowie Diecezjalnej Diakonii Modlitwy RŚ-Ż zapisy: Sławomir Maliszkiewicz: slawek.m@diakoniamodlitwy.pl W programie: film, konferencja, modlitwa słowem Bożym przed Najświętszym Sakramentem praca w małych grupach, Msza św. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, doświadczenia, przynależności do wspólnot czy ruchów. Liczba miejsc ograniczona.

Strona 1 z 42  > >>